Βόλος – Πανσερραϊκός 0-1: Ξανά με τον Μπετανκόρ

Χάρις σε ένα γκολ του Xεφτέ Μπετανκόρ (το 4ο σε τέσσερα σερί ματς) ο Πανσερραϊκός πέτυχε τεράστια νίκη 1-0 στο Πανθεσαλλικό κόντρα στον Βόλο και ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας σε αγώνα της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Στο 86′ οι Σερραίοι ειχαν δοκάρι σε σουτ του Σαλαζάρ. Δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ασεχνούν.

Ο διαιτητής Κατσικογιάννης κιτρίνισε τους Μεντιέτα, Κόμπα, Λιάσο, Σαλαζάρ, Γκουγκελασβίλι, Χατζηστραβό.

ΒΟΛΟΣ: Κόβατς, Σούντγκρεν, Κορέα, Καλογερόπουλος Φεράρι, Τσοκάνης (73’ Κόντε), Μπερνάντου, Μεντιέτα, Κομπα, Άλτμαν (56’ Βιγιαφάνιες), Κόσζτα (87′ Ασεχνούν).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γκουγκεσασβίλι, Μπέργκστρεμ, Χαντάκιας (83’ Kαρασαλίδης), Ντέιβιντσον, Δεληγιαννίδης, Περούτσι, Λιάσος (59’ Ζελέν), Φαρές, Ντέλετιτς (74’ Σαλαζάρ), Τομάς (82’ Xατζηστραβός), Μπετανκόρ.

Γάζα: Χωρίς τέλος το ισραηλινό σφυροκόπημα – Τουλάχιστον 33 νεκροί στην Τζαμπάλια (Videos)

Αυτή την Κυριακή στο Documento: Μπίζνες με κτίρια και ιδιώτες από τον τσάρο της ΑΑΔΕ

Κατάπαυση πυρός στη Γάζα, συνέχιση πολέμου στην Ουκρανία – Τι συμφώνησαν Μπάιντεν, Μακρόν, Σολτς, Στάρμερ

Όλο και πιο θανατηφόρες οι πλημμύρες στην Ελλάδα – Είχαμε 70 τα τελευταία 45 χρόνια

Βόρεια Χίος: Παράταση αγωνίας για το αντιμόνιο μετά από παρέμβαση Μηταράκη – Οργανώνονται οι κάτοικοι