Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-3: Μεγάλο «διπλό» σε χορταστικό μαρς

Ο ΟΦΗ πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη στις Σέρρες επί του Πανσερραϊκού με 3-2 στην 7η αγωνιστική της Super League.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο πρώτο 20λεπτο με 2-0 χάρις σε γκολ των Μπρεσάν στο 8’ και Νου στο 26’. Όμως οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν τελειώσει το ημίχρονο με τους Μπετανκόρ στο 36’ και Φαρές στο 45’. Τελικά ο Νους κέρδισε πέναλτι στο 89’ από τον Βαγκέ και ο Φούντας που το εκτέλεσε έγραψε το τελικό 2-3

Ο διαιτητής Παπαδόπουλος κιτρίνισε τους Λιάσο, Xαντάκια, Μπετανκόρ, Αποστολάκη, Μαρινάκη.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γκουγκεσασβίλι. Χαντάκιας (64’ Βαγκέ), Μπέργκστρεμ (81’ Καρασαλιδης), Ντάβιντσον, Δεληγιαννίδης (90′ Xατζηστραβός), Φαρές, Στάικος, Λιάσος (64’ Ζελέν), Τομάς, Τέρζιτς (46’ Ντέλετιτς), Μπετανκόρ.

ΟΦΗ: Xριστογεώργος, Μαρινάκης, Λαμπρόπουλος, Μπρεσάν, Χατζηθεοδωρίδης, Καραχάλιος (73’ Αποστολάκης), Μπαΐνοβιτς, Σενγκέλια (90+1′ Σίλβα), Μπάκιτς (73’ Φούντας), Νους, Σαλσέδο (87’ Γιουνγκ)

ΜΜΕ Λιβάνου: Αναφορές για σφοδρούς ισραηλινούς βομβαρδισμούς σε νότιο προάστιο της Βηρυτού (Video)