Ο Καραλής διεκδικεί το πρώτο του μετάλλιο σε Ολυμπιακούς Αγώνες – Τι ώρα είναι ο τελικός του επί κοντώ (Video)

Μάχη για μια θέση στο βάθρο θα δώσει απόψε ο Εμμανουήλ Καραλής. Ο 24χρονος αθλητής, ο οποίος εξασφάλισε με άνεση την πρόκρισή του στον μεγάλο τελικό του επί κοντώ, θέλει να πιστοποιήσει την εξαιρετική φόρμα στην οποία βρίσκεται και να πάρει το πρώτο του μετάλλιο σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ο νεαρός πρωταθλητής πέρασε με την πρώτη προσπάθεια τον πήχη σε όλα τα ύψη που δοκίμασε και σφράγισε το εισιτήριό του χωρίς άγχος. Η τελική του επίδοση ήταν 5,75 μ., αφού δεν χρειάστηκε να ανεβεί ο προκριματικός στα 5,80 μ., που ήταν το αρχικό όριο.

Ο τελικός θα ξεκινήσει στις 20:00 με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ 2.

Στεφανίδη, Πόλακ και Εμμανουηλίδου: Το πρόγραμμα της ημέρας

Στις 11:40 στην ΕΡΤ 2 μπορείτε να παρακολουθήσετε τις προσπάθειες των Κατερίνα Στεφανίδη, Πόλακ και Εμμανουηλίδου στα προκριματικά του άλματος επί κοντώ γυναικών.

Στις 13:50 (ΕΡΤ 2) η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου θα παλέψει στο ρεπεσάζ των 200μ. για την είσοδο στα ημιτελικά.

Στις 15:00 (ΕΡΤ Sports 1) αγωνίζεται η Ιόλη Μυτιληναίου στην Ιππασία.

Η μάχη ΕλλάδαΙταλία στο πόλο Ανδρών είναι προγραμματισμένη για τις 16:10 (ΕΡΤ 3).

Το δίδυμο Αριάδνης και Οδυσσέα Σπανάκη θα αγωνιστεί στην ιστιοπλοΐα στις 18:05 (ΕΡΤ 1).