Λεβαδειακός – ΟΦΗ 1-1: Εκλεψαν τον βαθμό στο φινάλε οι Κρητικοί

Με κεφαλιά του Λαμπρόπουλου στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΟΦΗ κατάφερε να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας στη Λιβαδειά από τον Λεβαδειακό (1-1) στην 5η αγωνιστική της Super League.

Το παιχνίδι ήταν κακό ποιοτικά με πολλα φάουλ και διακοπές που δεν άφησαν να βρεθεί ρυθμός. Ομως στα 33 δευτερόλεπτα από την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, ο Αργεντινός Γκιγιέρμο Μπάλζι με καταπληκτικό σουτ απο τη γωνία της μεγάλης περιοχής άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Τελικά στο 90’+5′ ο ΟΦΗ στη 2η τελική του στο ματς ΟΦΗ κατάφερε να κλέψει τον βαθμό με κεφαλιά του Λαμπρόπουλου από σέντρα του Σενγκέλια (1-1).

Ο Κατσικογιάννης “κιτρίνισε” τους Φούντα, Τσοκάι, Μπρεσάν, Χατζηθεοδωρίδη, Ρομό, Λαμπρόπουλο, Λιάγκα.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Γκαραβέλης, Λιάγκας, Μεχία (83′ Κωστή), Παπαδόπουλος, Τσοκάι (46′ Πλέγας), Βήχος, Ρόμο (89′ Εραμούσπε), Ζίνι (65′ Γιαννιώτας), Πεντρόζο (89′ Οσμπολτ), Μπάλζι, Τσάπρας.

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Γκονζάλες (79′ Μαρινάκης), Χατζηθεοδωρίδης, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Μπάκιτς (54′ Αποστολάκης), Μπαΐνοβιτς (79′ Καραχάλιος), Φούντας (79′ Ριέρα, Νους (62′ Σαλτσίδο), Σενγκέλια, Γιουνγκ.