Αυστραλία – Ελλάδα: Τελευταίο δεκάλεπτο – Δείτε εδώ LIVE το κρίσιμο ματς

Αυστραλία – Ελλάδα: Σε εξέλιξη το τελευταίο δεκάλεπτο με την Εθνική να προηγείται με 12 πόντους των Αυστραλών (50-62), οι οποίοι έσφιξαν την άμυνά τους.

Το σκορ ημιχρόνου στο 36-53. Η «γαλανόλευκη» έκανε το καλύτερο ημίχρονό της στο Ολυμπιακό Τουρνουά και προηγείται με 17 πόντους της Αυστραλίας στην ανάπαυλα.

Εξαιρετική εμφάνιση στο β’ δεκάλεπτο, με την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη να σκοράρει 25 πόντους και να δέχεται μόλις 12. Ηγούνται οι Γιάννης Αντετοκούνμπο με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, καθοριστικός μέχρι τώρα ο Γουόκαπ με 13 πόντους, διψήφιος και ο Μήτογλου με 11 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Αυστραλία – Ελλάδα: Δείτε LIVE το ματς

Μπορείτε να δείτε LIVE τον κρίσιμο αγώνα της Εθνικής πατώντας ΕΔΩ

Διαβάστε σχετικά:

Ολυμπιακοί Αγώνες: Πρεμιέρα για στίβο, τελικούς στην κωπηλασία και Εθνική μπάσκετ ανδρών – Το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών

Κωπηλασία: Δύο μετάλλια σε λίγα λεπτά – Οι μεγάλες μάχες Παπακωνσταντίνου/Γκαϊδατζή και Κοντού/Φίτσιου

Αυστραλία – Ελλάδα: Ασεβές και unfair ποστάρισμα από το NBL για την Εθνική