Ατρόμητος-Άρης 1-1: Τα θαλάσσωσαν οι τερματοφύλακες

Με δίκαιη μοιρασιά των βαθμών ξεκίνησε η χρονιά για Ατρόμητο και Άρη: 1-1 στο Περιστέρι.

Δύο κακοί υπολογισμοί των τερματοφυλάκων έφεραν τα πρώτα γκολ της σεζόν. Ο Κοσέλεφ του Ατρομήτου προσπάθησε να διώξει τη μπάλα μετά από σέντρα του Μάγιο, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω στο κορμί του αμυντικού Μπρόρσον και ο Άρης προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 67’.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Κουέστα έπεσε άτσαλα πάνω στο κορμί του Μίχορλ σε φάση χωρίς ιδιαίτερο κίνδυνο και ο πολύ καλός Ουάρντα αξιοποίησε το πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής Τσακαλίδης: 1-1. Η υπεροχή του Άρη στα τελευταία λεπτά δεν καρποφόρησε.
Ο Ατρόμητος ζήτησε πέναλτι στο 25’, σε μαρκάρισμα του Βέλεθ στον Αθανασίου. Νωρίτερα (11’) οι Περιστεριώτες έχασαν διπλή ευκαιρία με τον Μπάκου, ενώ ο Φετφατσίδης σπατάλησε καλή στιγμή για τον Άρη στο 9ο λεπτό.

Για τον Ατρόμητο του Πάμπλο Γκαρσία έπαιξαν οι Κοσέλεφ,Αθανασίου, Μπρόρσον, Μανσούρ, Κίνι, Έντερ, Ουεντραόγκο, Μπάκου, Ουάρντα, Καρλίτος, Φαν Βέερτ και οι Μίχορλ, Γιουμπιτάνα, Καραμάνης.

Ο Άρης του Άκη Μάντζιου παρατάχθηκε με τους Κουέστα, Φρίντεκ, Μπράμπετς, Βέλεθ, Μάγιο, Μοντόγια, Μόντσου, Γκαρθία, Φετφατζίδη, Σαβέριο, Μορόν, ενώ αγωνίστηκαν και οι Σινφουέντες, Ζαμόρα, Ντιαντί.

Τουρκία: Mαίνεται η μεγάλη φωτιά στη Σμύρνη – Ζημιές σε κτίρια, δεκάδες τραυματίες (Videos)

ΣΥΡΙΖΑ για ΕΣΥ: Ο Γεωργιάδης να παραδεχτεί την αποτυχία του και να παραιτηθεί